×

IZVĒLIETIES SAVU VALODU

TŪRISMS UN AR TO SAISTĪTĀS NOZARES

Ik gadu Rīgu apmeklē aptuveni 2 milj. tūristu un katru gadu tūristu skaits uzrāda pieaugošas tendences. Visvairāk Rīgu apmeklē tūristi no Vācijas, Krievijas, Somijas un Igaunijas, bet lielākais tūristu skaita pieaugums novērojams no Ukrainas, Spānijas, Lielbritānijas un Polijas. Kopumā Rīgā pieejamas gandrīz 130 tūristu mītnes, kas nodrošina vairāk nekā 15 tūkst. gultasvietu. Gultasvietu noslogojuma rādītāji (augstākā noslodze novērojama augustā – aptuveni 75% līmenī) liecina, ka tūristu piesaistē Rīgai ir vēl lielas izaugsmes iespējas. Pieejamās Rīgas viesnīcu infrastruktūras kvalitāte pēdējos gados ir kvalitatīvi uzlabojusies. Pakāpeniski palielinās 4 zvaigžņu viesnīcu un attiecīgi gultasvietu skaits un vēl straujāk pieaug tajās apkalpoto viesu skaits.

Rīga ir nozīmīgs transporta mezgls Baltijas valstīs. Ārvalstu ceļotājiem Latvijas galvaspilsēta pieejama, gan izmantojot avio transportu, gan ūdens transportu (regulāro satiksmes prāmi virzienā Rīga – Stokholma un kruīza kuģus), gan starptautiskos dzelzceļa pārvadājumus (kur nozīmīgākie maršruti ir Maskavas un Pēterburgas virzienā) un starptautiskos autobusu pārvadājumus. Būtisks izaugsmes potenciāls saistīts ar Rīgas pasažieru ostas attīstību. Pēc padziļināšanas Rīgas ostā ir pieejama visa nepieciešamā infrastruktūra, lai lielie kruīza kuģi varētu tikt apkalpoti pilsētas centrā.

Tūristu piesaistei un informēšanai par Rīgas pilsētas piedāvājumu izveidots zīmols LiveRiga, konferenču un pasākumu norises veicināšanai Rīgā kalpo zīmols MeetRiga, savukārt naktsmītnes apvieno zīmols StayRiga.

Vairāk informācijas skatīt: www.liveriga.lv

TOP
Mainīt burtu lielumu
Kontrasts