2017. gadā tika sākta otras ēkas (Zinātņu mājas) būvniecība. To plānots pabeigt līdz 2018. gada rudenim. Šajā ēkā ir izmantoti dažādi interesanti risinājumi. Piemēram, antivibrāciju grīda precīziem optiskajiem mērījumiem LU Lāzeru centram un plašs ātrijs, kura centrālās kāpnes būs iespējams izmantot kā atklātu auditoriju. Šajā ēkā tiks izvietoti vairāki institūti un divas fakultātes: Medicīnas fakultāte un Fizikas un matemātikas fakultāte.

 • 7 stāvi, pagrabstāvs un jumta terase
 • Kopējā telpu platība: 19 944 m 2
 • 8 semināru telpas (katrā būs 10-20 sēdvietu);
 • 15 auditorijas:
  • Lielākajā auditorijā būs 320 sēdvietu;
  • 6 vidēja izmēra auditorijas ar vairāk nekā 50 sēdvietām;
  • 8 maza izmēra auditorijas – mazāk nekā 50 sēdvietas.
 • 78 pētnieciskās un mācību laboratorijas;
 • 2 datorklases ar 48 darba stacijām.

Interesanti fakti
Šajā ēkā ir izmantoti augstas energoefektivitātes risinājumi. Piemēram, daļa no pamatu pāļiem ir termopāļi, kuriem ir iespējams pievienot apsildes un dzesēšanas sistēmas, tādējādi izmantojot zemes temperatūru ēkas apsildei vai dzesēšanai.
Ēkas ārējais apšuvums ir veidots ar zemu gaisa caurlaidību. Apvienojumā ar pamatīgu nesošo konstrukciju tas uzlabos
ēkas noturību pret klimatiskajiem apstākļiem. Īpašās apsildes un dzesēšanas pārseguma plāksnes, kas iebūvētas betonā, nodrošinās efektīvu ēkas dzesēšanu vasarā un apsildi ziemā.

Projektā ir paredzēts, ka kabinetu un laboratoriju logi izies uz ātriju. Dienasgaismas piekļuvi ātrijam nodrošinās stikla griesti un to uzlabos gaiša koka apdare. Ātrija centrā tiks izbūvētas centrālās kāpnes, kas vedīs no pirmā uz otro stāvu. Kāpnes tiks izmantotas kā atklātā auditorija, kā arī lielu pasākumu vai izstāžu atklāšanas vieta.

Zinātņu mājā tiks izbūvēta pirmā LU “tīrā telpa” – laboratorija ar augstu piesārņojuma kontroli. Šajā telpā būs izveidota īpaša gaisa attīrīšanas sistēma, kas samazinās jebkādu putekļu, mikrobu vai ķīmisko daļiņu līmeni gaisā. Šeit tiks sagatavoti īpaši šūnu un audu materiāli, ko izmantos klīniskiem un pētnieciskiem mērķiem. Lai izvairītos no telpas piesārņošanas, tajā drīkstēs ieiet tikai sterilā apģērbā, un pētījumu materiāli tiks ienesti caur īpaši veidotām gaisa slūžām.

LU Lāzeru centrā tiks izbūvēta īpaša antivibrāciju grīda, lai varētu veikt precīzus optiskos mērījumus.

Ēkas pirmajā stāvā ir izmantotas "Cobiax" tehnoloģijas, kas radītas Šveicē. “Cobiax” tehnoloģiju pamatā ir īpašu plastikāta dobumu veidotāju ievietošana dzelzsbetona plātnē, tādējādi samazinot plātnes svaru līdz pat 50%. Betonu aizvieto sintētiski dobumu veidotāji un tas paliek tikai statiski nozīmīgākajās vietās.