×

IZVĒLIETIES SAVU VALODU

GRANTU PROGRAMMA "ATSPĒRIENS"

ali_8099

17. novembrī tika paziņoti grantu programmas “Atspēriens” laureāti, kuri saņēma grantus, lai veicinātu savu uzņēmējdarbību un virzītu savu pakalpojumu vai produktu tirgū. Rīgas domei radās iespēja grantu kopējo apjomu palielināt no līdzšinējiem 55 tūkstošiem līdz 62 tūkstošiem eiro, tādējādi no 10 pretendentiem naudas balvas saņems 8 finālisti.

Par “Atspēriens” šīs sezonas uzvarētājiem ir kļuvuši SIA “Robo Hub”, SIA “Tribaso”, SIA “EHO Technologies”, SIA “Positive Company”, SIA “Sportlex”, SIA “Simple Way Engineering”, SIA “CastPrint” un SIA “Velovieta”.

Šis bija pirmais “Atspēriens” konkurss, kuras žūrija bija arī sabiedrība. Par finālistu 10 biznesa video prezentācijām varēja nobalsot laika posmā no 30. oktobra līdz 13. novembrim. Balsot varēja vienu reizi dienā, izmantojot vienu no sociālo tīklu Facebook vai Draugiem.lv kontiem. Kopējais saņemto balsu skaits ir gandrīz 27 tūkstoši balsis.

Armands Krūze, Rīgas domes Pilsētas attīstības departamenta direktora p.i. apsveicot laureātus uzsver: Mazais bizness un uzņēmējdarbība ir viens no Rīgas attīstības dzinējspēkiem. Rīga ir uzņēmējdarbībā aktīvākais reģions Latvijā, ko apliecina arī pēdējie Lursoft dati. Atbalstot uzņēmējus mēs atbalstām savu pilsētu un valsti. Esam gandarīti, ka šoreiz konkursa rezultāti bija atkarīgi arī no sabiedrības izvēles.”

Pēc finālistu sumināšanas pasākumā, aktivitātes “Atspēriens Mentoru kluba” ietvaros ikvienam interesentam bija iespēja uzklausīt trīs mentoru, “Atspēriens” laureātu, pieredzes stāstus – Agri Ņikitenko no uzņēmuma SIA “RobotNest”, Ingu Blumbergu no SIA “HEBE” un Solvitu Kostjukovu no SIA “ALINA”. Gan uzņēmējus, gan pilsētas iedzīvotājus un viesus visas dienas garumā Rīgas Centrāltirgus gastronomijas paviljonā priecē produktu un pakalpojumu demonstrācijas un iespēja iegādāties programmas “Atspēriens” iepriekšējo gadu laureātu produkciju.

Grantu programmu “Atspēriens” īsteno Rīgas domes Pilsētas attīstības departaments sadarbībā ar Altum. “Atspēriens” aktualitātēm  ir iespējams sekot līdzi interneta vietnē www.atsperiens.lv, sociālajās vietnēs Twitter (@Atsperiens) un Facebook (Grantu programma  “Atspēriens”) kā arī Attīstības finanšu institūcijas Altum  interneta vietnē www.altum.lv.

Rīgas dome kopš 2009. gada īsteno grantu programmu “Atspēriens“, kuras mērķis ir veicināt mazo un vidējo uzņēmumu attīstību Rīgā. Programmas ietvaros piešķirtais atbalsts palīdz uzņēmējam izveidot infrastruktūru veiksmīgas komercdarbības uzsākšanai. Kopumā no 2009. gada grantu programmā “Atspēriens” atbalstītas 153 uzņēmējdarbības idejas, piešķirot kopējo līdzfinansējumu vairāk nekā 1 262 000 eiro apmērā.

Kontaktinformācija:

Mārtiņš Pakalniņš,
Rīgas domes Pilsētas attīstības departamenta Projektu vadības pārvaldes
Investīciju nodaļas galvenais projektu vadītājs
Tālr. 67181494
E-pasts: martins.pakalnins@riga.lv
Sandra Eglīte
Altum sabiedrisko attiecību speciāliste
Tālr. 67774244, 26577810
sandra.eglite@altum.lv
www.altum.lv www.facebook.com/altumLV
Twitter: @AltumLV

 

AUGŠUP